Jak zacząć - motorówki

Jak zacząć - motorówki

Bez patentu motorowodnego można pływac jachtami motorowymi o mocy silnika do 10kW. Zatem w praktyce, aby pływac skuterami wodnymi czy większością jachtów motorowych trzeba mieć patent motorowodny. 

Pierwszym patentem motorowodnym jest Sternik Motorowodny - aby go zrobić wystarczy jeden dzień intensywnej nauki w bazie Akademii Jachtingu.

Uprawnienia na skutery i motorówki bez ograniczeń mocy silnika!

Jak zacząć - motorówki

Sternik Motorowodny w 1 dzień

Patent Sternika Motorowodnego mogą zdobyć wszyscy po ukończeniu 14 roku życia. Nie wymagane jest doświadczenie w pływaniu jachtem motorowym. 

Uczymy bezpiecznego zachowania na wodzie i manewrowania od podstaw. 

Przed kursem przesyłamy materiały szkoleniowe w formie elektronicznej do samodzielnego zapoznania się z podstawami: oznakowaniem, znakami i sygnałami. Podczas kursu nasza doświadczona kadra zwraca uwagę na najważniejsze wiadomości niezbędne do odpowiedzialnego pływania i pozytywnego wyniku egzaminu.

Patent Sternika Motorowodnego uprawnia do prowadzenia łodzi bez ograniczeń mocy silnika po wodach śródlądowych oraz łodzi do 12 metrów długości po wewnętrznych wodach morskich (np. Zatoka Pucka, Zalew Szczeciński) oraz otwartym morzu do dwóch mil od brzegu w porze dziennej.

Z patentem Sternika Motorowodnego wypożyczysz skuter lub motorówkę na całym świecie!