Jak zacząć - żagle

Jak zacząć - żagle

Żeglarstwo to nasza pasja. To jedna z tych aktywności, która pozwala całkowicie oderwać się od bieżących spraw i prawdziwie zrelaksować. 

Swoją przygodę z żeglarstwem można zacząć zawsze, bez względu na wiek, doświadczenie czy kondycję fizyczną. Z doświadczenia wiemy, że żeglarstwa naprawdę każdy może się nauczyć - a my z prawdziwą przyjemnością w tym pomagamy.

Na rozpoczęcie swojej przygody z żeglarstwem proponujemy stacjonarny kurs Żeglarza Jachtowego lub 5-dniowy rejs szkoleniowy RYA Competent Crew.

Rozpocznij swoją przygodę z żeglarstwem w Akademii Jachtingu

Jak zacząć - żagle

Żeglarz Jachtowy

Żeglarz Jachtowy - tygodniowy kurs stacjonarny zakończony egzaminem.  To pierwszy stopień żeglarski Polskiego Związku Żeglarskiego. Uczymy żeglowania od podstaw i dbamy o to, aby podczas zajęć praktycznych załogi nie były liczne - pozwala to na efektywną naukę samodzielności na morzu. 

Umiejętności nabyte podczas kursu na patent Żeglarza Jachtowego to podstawa dobrych nawyków żeglarskich i bezpiecznego zachowania na wodzie. Realizowany program obejmuje przede wszystkim naukę prowadzenia jachtu pod żaglami oraz niezbędną porcję teorii ze wszystkich działów wiedzy wymaganej na egzaminie. 
Stawiamy na praktykę!

Patent Żeglarza Jachtowego uprawnia do:

  • prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych;
  • prowadzenia jachtów żaglowych do 12 metrów długości po przybrzeżnych wodach morskich w porze dziennej.


Jak zacząć - żagle

RYA Competent Crew

Kurs RYA Competent Crew to podstawowe szkolenie wykwalifikowanego członka załogi realizowane w trakcie 5-dniowego rejsu morskiego.

To idealna propozycja by rozpocząć przygodę z żeglarstwem morskim. Po 5 dniach rejsu staniesz się wykwalifikowanym członkiem załogi, który z powodzeniem potrafi asystować we wszyskich czynnościach na pokładzie.  

Kursy praktyczne organizowane są w formie 5-dniowych rejsów po wodach Zatoki Gdańskiej na jachcie Bavaria 32 lub Delphia 40. Załoga szkoleniowa liczy maksymalnie pięć osób, co pozwala na indywidualne podejście do każdego kursanta i pozostawia więcej czasu na ćwiczenia manewrowe i naukę podstaw obsługi jachtu.